Czy już wiesz kiedy weźmiesz urlop i jak zaplanujesz swoje przerwy w pracy, abyś miała/miał długie weekendy?

W nowo rozpoczętym 2019 roku dni wolne układają się w bardzo dogodny dla pracownika sposób. Czeka nas aż siedem długich weekendów!

PAMIĘTAJ!!!
Jeśli dobrze zaplanujesz swój urlop, będziesz mogła/mógł cieszyć się kilkoma dłuższymi przerwami w pracy. Bierz pojedyncze wolne dni, a zyskasz aż siedem długich weekendów.

Zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy (z późniejszymi zmianami), pracownik ma zagwarantowane w każdym roku kalendarzowym 13 dni wolnych od pracy oraz wolne niedziele.
W roku 2019 aż trzy z trzynastu świąt przypada w niedzielę.


Zapoznaj się z kalendarzem na rok 2019 przedstawiającym dni ustawowo wolne od pracy, z zaznaczeniem świąt przypadających w trzy niedziele:

- 21 kwietnia (niedziela) – Niedziela Wielkanocna

- 22 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny

- 1 maja (środa) – Święto Pracy

- 3 maja (piątek) – Święto Konstytucji 3 maja

- 9 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego

- 20 czerwca (czwartek) – Boże Ciało

- 15 sierpnia (czwartek) – Święto Wojska Polskiego

- 1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych

- 11 listopada (poniedziałek) – Święto Niepodległości

- 25 i 26 grudnia (środa i czwartek) – Boże Narodzenie

 

Przy odpowiedniej organizacji urlopów wypoczynek na 2019 rok zapowiada się bardzo korzystnie.
Pozwólmy więc naszym pracownikom wykorzystać długie weekendy bieżącego roku, a dobrze zaplanowane przerwy w pracy z pewnością przyniosą korzyści obu stronom - pracodawcy i pracownikowi.

Pracodawca, który dba o life work balance jest bowiem wysoko oceniany przez swoich pracowników i zyskuje ich lojalność. Jest polecany na rynku pracy, dzięki czemu przyciąga i skupia wokół siebie najlepszych specjalistów. Zaś wypoczęty i zrelaksowany pracownik jest w stanie wykonać więcej zadań w krótszym czasie, jednocześnie zachowując motywację, koncentrację i kreatywność.