Zintegrowany kurs specjalistów ds. kadr i płac z Płatnikiem, Symfonią i małą księgowością
♦ Kody zawodów:
- specjalista ds. wynagrodzeń 242310
- specjalista ds. kadr 242307
UWAGA !
Udział w kursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby zarejestrowane jako osoby bezrobotne i skierowane przez Urząd Pracy.
Jeśli posiadasz status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Urzędzie Pracy skontaktujemy się z Tobą w celu wystąpienia o sfinansowanie kursu przez Urząd Pracy.
Udział w kursie uzalezniony jest od decyzji Urzędu Pracy, proszę również wziąć pod uwagę, że procedura formalna trwa około 30 dni i rozpoczęcie szkolenia możliwe jest dopiero po podpisaniu przez nas umowy z Urzędem Pracy.
ADRESACI KURSU
Kurs skierowany jest zarówno osób bezrobotnych, poszukujących pracy aplikujących na stanowiska kadrowo-płacowe jak i praktyków stawiających pierwsze kroki zawodowe w obszarze kadr, płac i rozliczania wynagrodzeń oraz specjalistów zainteresowanych tematyką z zakresu kadr, płac zamierzających zdobyć i pogłębić wiedzę oraz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
CEL KURSU
Kurs przygotowuje do samodzielnej pracy w dziale kadrowo-płacowym oraz samodzielnego prowadzenia rozliczeń podatkowych opartych na książce przychodów i rozchodów. Uczestnik ma możliwość usystematyzowania, poszerzenia lub zdobycia od podstaw wiedzy z obszaru kadr i naliczania wynagrodzeń.
FORMA KURSU
Kurs prowadzony jest w formie warsztatów poprzedzonych wykładem, podczas którego prowadzący przedstawia liczne przykłady i interpretacje, oraz zaprasza uczestników do samodzielnego rozwiązywania zadań, które systematyzują i porządkują wiedzę, oraz pomagają w zdobyciu praktyki z zakresu kadr i rozliczania wynagrodzeń. Uczestnicy zapoznają się ze zdarzeniami kadrowo-płacowymi, rejestrują je oraz przygotowują rozliczenia w najpopularniejszym na rynku systemie kadrowo-płacowym SYMFONIA.
Realizacja zakładanego celu kształcenia następuje poprzez:
- aktywny udział słuchaczy w zajęciach,
- naukę własną słuchacza,
- studiowanie literatury przedmiotu,
- prace kontrolne w postaci testów, zadań lub innych form.
Kurs obejmuje 174 godzin zegarowych (216 godzin lekcyjnych, po 45 minut) + 2 egzaminy (w sumie 225 minut).
ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNE
Efektem kształcenia powinna być nabyta wiedza zawodowa i opanowane umiejętności zawodowe, dające zdolność wykonywania pracy polegającej na:
- przygotowywaniu i archiwizowaniu dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy,
- ustalaniu i rozliczaniu uprawnień urlopowych,
- planowaniu i rozliczaniu czasu pracy,
- sporządzaniu listy płac,
- ustalaniu podstaw wymiaru zasiłku chorobowego,
- umiejętności naliczania i ustalania wysokości poszczególnych składników wynagrodzeń,
- umiejętności ustalania wysokości potrąceń z wynagrodzeń,
- umiejętności obliczania wynagrodzeń z tytułu umów cywilnoprawnych,
- umiejętności niezbędne księgowania zdarzeń gospodarczych, zamknięcia miesiąca i ustalenia zobowiązań podatkowych
EGZAMIN/CERTYFIKACJA ZAWODU
Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2023/2175).
Dodatkowo osoba, która zdała egzamin na zasadach określonych przez Radę Programową Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości, otrzymuje zaświadczenie potwierdzające umiejętności zawodowe:
- specjalista ds. wynagrodzeń 242310
- specjalista ds. kadr 242307