Skuteczna windykacja w praktyce


Kurs przeznaczony jest dla zarówno dla właścicieli firm jak i pracowników zajmujących się windykacją należności w firmie.

Podczas kursu uczestnik zdobywa wiedzę o narzędziach do prowadzenia skutecznego odzyskiwania długów oraz nabywa umiejętności praktycznego ich wykorzystania. Nauczy się również oceniać, w jakich sytuacjach prowadzić windykację samemu, a kiedy przekazać ją do profesjonalnych firm windykacyjnych. 

Szkolenie uczy samodzielnego prowadzenia skutecznej windykacji należności, obejmuje omówienie przykładowych działań oraz praktyczne ćwiczenia m.in. prowadzenia rozmów z dłużnikami zarówno w etapie pre-windykacji jak i późniejszym , wypełniania formularzy i wniosków niezbędnych w procedurze windykacji oraz pisania pozwów do e-sądu czyli w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym (EPU).

Umiejętności skutecznej windykacji jest bardzo poszukiwna na rynku. Według "Raportu płacowego 2020" firmy HAYS wynagrodzenia specjalistów ds. windykacji kształtują sie w zakresie od 5000 do 7500 zł, natomiast kierowników działów windykacji od 12000 do 16000 złotych.

Szkolenie prowadzi Artur Arak, doświadczony menedżer windykacyjnych zespołów obsługi klienta. W latach 2007-2017 zarządzał obszarem polubownej windykacji należności w korporacji branży telefonicznej, następnie przygotował strategię windykacyjną dla towarzystwa ubezpieczeniowego zwiększającą skuteczność odzysku należności.

Współpracował z największymi firmami windykacyjnymi, budował od podstaw profesjonalne zespoły telefonicznej obsługi klienta.

Jako trener prowadzi szkolenia z doboru strategii windykacyjnej oraz warsztaty z telefonicznych negocjacji windykacyjnych.

< Wróć do listy kursów